BådNyt er Danmarks største kommercielle magasin om både, udstyr og maritim livsstil.

BådNyts målgruppe er alle Danmarks sejlere. Motor eller sejl. Fritid eller mere seriøst.

Det er en uhyre attraktiv målgruppe; husstandsindkomsten befinder sig i den høje ende, og de er moderne og individ-orienterede. Med andre ord går de op i at have det godt, de har drømme og ønsker for dem selv, og de har økonomien til at realisere disse drømme.

http://www.baadnyt.dk/

Scanboat.com blev startet i 1997. scanboat.com er i dag en af de ældste danske websider med annoncer for nye og brugte sejlbåde, motorsejlere, motorbåde, speedbåde og joller i alle prisklasser og størrelser samt bådrelateret udstyr.

scanboat.com er finansieret af private midler, gennem brugerbetaling og relevante bannerreklamer.

scanboat.com har som mål at blive en af de førende websider i Norden og Europa for køb, salg og charter af både og udstyr. Målet skal nås gennem udbredelse af kendskabet til scanboat.com, og en fortsat udvikling af brugerfladen.

http://www.scanboat.com/dk/

Velkommen hos Marineudstyr.dk – her sælger vi bådudstyr online.

Vi vil gerne være din foretrukne partner, når du skal købe bådudstyr og bådtilbehør, og vi tilbyder mere end 8.000 varenumre indenfor bådudstyr fra en række førende mærker.

Har du fået leveret bådudstyr fra os, som ikke passer til dine forventninger, kan du naturligvis returnere det i op til 14 dage, og du får pengene tilbage - endda med et smil.

Fra vores centrale lager sender vi 90% af alle ordrer på bådudstyr med posten senest næste hverdag. Køb bådudstyr hos Marineudstyr.dk - det betaler sig.

http://www.marineudstyr.dk/

http://www.jespersmarineservice.dk/

Bådmagasinets redaktionelle fokus er at levere skarpt redigeret og moderne magasiner, altid opdateret med de første nyheder om sejl- og motorbåde, lave aktuelle forbrugerorienterede test af både og udstyr samt reportager fra ind- og udland.

Herudover bringes eksklusive interviews med de førende personligheder inden for sejlerverdenen, debat og meget mere.

Du kan opleve op til flere spændende turoplevelser samt alt om livet på vandet.

http://www.baadmagasinet.dk/

OM BÅDEJER.DK

BÅDEJER Køb & Salg kan tilbyde dig et gratis bådmarked med bådsalg af både og bådustyr.
Du kan oprette annoncer med op til 12 billeder.

På Bådejer kan du 100% gratis købe eller sælge. Vi har ingen tilvalg eller andre ting som kan rykke dig bagerst i køen. Opret gratis din bruger på dette bådmarked med bådsalg i dag. Det er helt gratis for både køber og sælger. - Bådejer.dk

http://www.baadejer.dk/

 When the first issue was published, Queen Victoria was on the throne, the Prince of Wales was racing Britannia in her second season and Gladstone had just resigned as Prime Minister.

Today, Yachting World is the most widely distributed sailing magazine in the world, reaching over 100 countries. It carries the latest news stories and features and is renowned for the exceptionally high quality of pictures.

Coverage includes blue water cruising, global sailing epics, international yacht racing, superyachting and international events.

http://www.yachtingworld.com/

Danske og internationale både-magasiner

Bådmagasinet - DK / www.baadmagasinet.dk

Bådnyt - DK / www.baadnyt.dk

Båtnytt - SE / www.batnytt.se

Cruising World - US / www.cruisingworld.com

Die Yacht - DE / www.yacht.de

Fare Vela - IT / www.farevela.it

Multihulls Magazine - FR / www.multihullsmag.com

Multihulls World - FR / www.multihulls-world.com

Palstek - DE / www.palstek.de

Practical Boat Owner – GB / www.pbo.co.uk

Sail Magazine - US / www.sailmagazine.com

Segeln - DE / www.segeln-magazin.de

Segler-Zeitung - DE / www.segler-zeitung.de

Seilas - NO / www.seilas.no

Seilmagasinet - NO / www.seilmagasinet.no

Voiles - FR / www.voilesnews.fr

Voiles et Voiliers - FR / www.voilesetvoiliers.com

Yachting Monthly - GB / www.yachtingmonthly.com

Yachting World - US / www.yachting-world.com

Yacht Revue - AT / www.yachtrevue.at